Wtorek 8 listopada 2016.
   Imieniny: Wiktorii, Seweryna, Wiktoriusza
 
ogłoszenia 

tel. alarmowe

cennik

horoskop

nekrologi
 
Siedlisko Cisowa
Reklama
Menu witryny
Pruszków 24
» Telefony alarmowe
» Napisz do nas
Pruszków Informacje
» Aktualności
» Bezpieczeństwo
» Przegląd Prasy
» Edukacja
» Sport
» Ogłoszenia
» Co, gdzie znależć
» Historia Pruszkowa
Katalog Firm
» Katalog branżowy
» Pasaż Handlowy
Serwisy
» Hobby
» Opowiadania dzieci
» Pogoda
» Zdrowie
Kultura
» Twórczość
» Muzea
» Wystawy
» Galeria FOTO
Horoskopy
» Horoskop
» Horoskop erotyczny
» Horoskop runiczny
Szukaj

Ulubione
Dodaj do ulubionych
Ustaw jako startową
Gościmy
Odwiedza nas 3 gości

 

 

 
 
Więcej seksu Drukuj E-mail
ImageImageTemat seksu i nagości nie jest już dla Polek tabu. Otwarcie przyznają, że udają orgazm i że chcą się kochać częściej, niż to robią.

Obyczajowość w Polce ewoluuje - wynika z raportu Vamea (patrz ramka "O badaniu" ). Polki otwierają się na rozmowy o seksie, swoich upodobaniach i pragnieniach. Stają się bardziej swobodne, spontaniczne.

- Seks przestał być tematem tabu - ocenia prof. Zbigniew Lew-Starowicz. - Jednocześnie niepokoi trend zobojętnienia na sprawy seksu. Polki są gotowe zrezygnować z seksu i własnych potrzeb w imię wyższych celów, takich jak rodzina. Satysfakcja z seksu schodzi na dalszy plan.

Profesor uważa, że należałoby się zastanowić, czy sytuacja ta jest wynikiem trybu życia i czasów, w których żyjemy, czy rosnącej bierności Polek.

Przeciętna Polka przeżywa inicjację seksualną, mając przynajmniej 18 lat (67 proc.) Ten pierwszy raz jest udany lub wręcz wspaniały (47 proc.). Podejmując decyzję o rozpoczęciu współżycia, Polka kieruje się uczuciem do partnera (69 proc.).

Polki uważają, że mężczyzn przyciąga do nich wygląd (76 proc.) i osobowość (59 proc.). Większość akceptuje swoją seksualność, nie wstydzi się własnego ciała i czuje się w pełni kobietą (50 proc.).

68 proc. ankietowanych przyznało, że prowadzi aktywne życie seksualne. 82 proc. z nich ma stałego partnera. Większość z pytanych uważa, że seks jest elementem dopełniającym uczuciowy związek między partnerami (70 proc.).

Na pytanie o rolę seksu w życiu najwięcej pań (42 proc.) odpowiada, że seks jest w ich życiu średnio istotny. - To niepokojący trend, który pokazuje, że często życie seksualne odsuwane jest na boczny tor - mówi prof. Lew-Starowicz.

Ponad połowa pań uprawia seks raz w tygodniu lub częściej. Większość ocenia częstotliwość odbywania stosunków jako odpowiednią do swoich potrzeb (76 proc.), ale co piąta pani (21 proc.) ma ochotę na więcej... Jednocześnie co setna Polka w ogóle nie miewa ochoty na seks.

Najczęściej kochamy się w pozycji klasycznej (42 proc.) i nie jesteśmy zbyt aktywne w inicjowaniu nowych pozycji w trakcie stosunku: 18 proc. pań w ogóle tego nie robi. Do najczęściej wymienianych zachowań seksualnych oprócz stosunku należą: miłość francuska (39 proc.) oraz masturbacja (17 proc.) i pornografia (13 proc.).

Orgazm jest bardzo ważny dla Polek i, ich zdaniem, kobieta powinna dążyć do jego przeżywania (34 proc.). Polki przeżywają orgazm (55 proc. zawsze lub często), ale zdarza im się udawać (55 proc.). Respondentki raczej pozytywnie oceniają Polaków jako kochanków (36 proc.).
 
Reklama

Bezpieczny.pl


Compensa


TUZ


WARTA


LIBERTY


GENERALI


PROAMA


GOTHER

PZU - Marczyk