Wtorek 8 listopada 2016.
   Imieniny: Wiktorii, Seweryna, Wiktoriusza
 
ogłoszenia 

tel. alarmowe

cennik

horoskop

nekrologi
 
Siedlisko Cisowa
Reklama
Menu witryny
Pruszków 24
» Telefony alarmowe
» Napisz do nas
Pruszków Informacje
» Aktualności
» Bezpieczeństwo
» Przegląd Prasy
» Edukacja
» Sport
» Ogłoszenia
» Co, gdzie znależć
» Historia Pruszkowa
Katalog Firm
» Katalog branżowy
» Pasaż Handlowy
Serwisy
» Hobby
» Opowiadania dzieci
» Pogoda
» Zdrowie
Kultura
» Twórczość
» Muzea
» Wystawy
» Galeria FOTO
Horoskopy
» Horoskop
» Horoskop erotyczny
» Horoskop runiczny
Szukaj

Ulubione
Dodaj do ulubionych
Ustaw jako startową
Gościmy
Odwiedza nas 3 gości

 

 

 
 
Seks nastolatków Drukuj E-mail
ImageNie są już pisklętami. To młodzi ludzie, którzy wyfruwają z gniazda i stroszą piórka, chcąc zaimponować innym. To dobry moment, by poważnie pogadać z nimi o seksie. Albo przynajmniej podsunąć im odpowiednie lektury. Dlatego najlepiej, abyście ten tekst przeczytali wspólnie. Znajdziecie tu odpowiedzi na najważniejsze pytania.

Masz wrażenie, że jeszcze wczoraj stawialiście na plaży babki z piasku. Ty i ono. Twoje dziecko, maluszek, brzdąc. Wydaje się, że to było jeszcze tak niedawno! A dzisiaj twoja córka, z ustami umalowanymi czerwoną szminką, pyta, czy może zostać na noc na imprezie. Albo w pokoju u twego "małego" synka znajdujesz kolorowe pisemko, dobitnie świadczące o tym, że interesują go inne rozrywki niż piaskownica.

Z badań seksualności Polaków, przeprowadzonych przez Vamea, wynika, że do ukończenia 16. roku życia inicjację seksualną ma za sobą 10 proc. polskich nastolatków. Co setna dziewczynka traci cnotę między 12. a 14. rokiem życia. Prawie połowa młodych Polaków swój pierwszy raz przeżywa przed osiągnięciem pełnoletności. Skąd młodzież czerpie wiedzę o seksie? Najczęściej od równie niedoinformowanych rówieśników. Inne źródła to gazety i telewizja. Nasze dzieci często myślą, że seks to "bułka z masłem". Tyle go przecież w filmach, reklamach. Wydaje się, że to takie proste. Nic bardziej mylnego. Dlatego zanim twój syn czy córka rozpocznie współżycie, porozmawiajcie. Najlepiej, abyś to ty przekazała te najważniejsze wiadomości - rozwiej wątpliwości i lęki, zadbaj o bezpieczeństwo.

Nie panikuj, ale i nie lekceważ!

Młodzi ludzie także są narażeni na choroby przenoszone drogą płciową, nawet jeśli życie erotyczne prowadzą od niedawna. Dlatego trzeba iść do lekarza, gdy zauważysz:

Dziewczyny

Pieczenie w okolicach narządów płciowych lub ranki widoczne gołym okiem. Obfite upławy, które mają zmieniony kolor lub nieprzyjemny zapach. Krwawienie zdarzające się między miesiączkami. Bóle w dole brzucha lub podczas stosunku.

Chłopcy

Podrażnienia, drobne ranki w okolicach penisa. Ból odczuwany przy oddawaniu moczu, ból w mosznie lub jądrach. Nietypowe wycieki z członka, najczęściej po przebudzeniu, przed oddaniem pierwszego moczu.

Pamiętaj! Im szybciej zareagujesz, tym szybciej pożegnasz się z tym problemem.

Zródło: http://zdrowie.onet.pl/1239054,2042,,dzial.html


 
Reklama

Bezpieczny.pl


Compensa


TUZ


WARTA


LIBERTY


GENERALI


PROAMA


GOTHER

PZU - Marczyk